Obec Zahrádky
Zahrádky okr. Jindřichův Hradec

Dne 27. 4. 2024 bude v Zahrádkách přistaven KONTEJNER NA VELKOOBJEMOVÝ ODPAD

Tříkrálová sbírka 2024

Tříkrálová sbírka se stala krásnou tradicí, která je sympatická především tím, že vybrané finanční prostředky jsou použity k rozvoji sociálně zdravotních služeb na území, ve kterém byly vybrány.

Také v Zahrádkách a v Horních Dvorcích jste v sobotu 6. ledna mohli vidět skupinky králů s vedoucími. Vyzbrojeni nejen teplými rukavicemi a šálami, ale i neslábnoucím nasazením a dobrou náladou, putovali od domu k domu a vinšovali všem štěstí a zdraví do nového roku. Bohaté zkušenosti koledníků i rostoucí sympatie místních lidí k této charitativní akci měly bezesporu svůj podíl na tom, že vše proběhlo hladce a bez problémů.

Čím dál víc si také uvědomuji, že koledování má i další významné dimenze než jen vybrané peníze, např. radost dětí z pomoci druhým, společný zpěv koledníků a dárců, vinšování zdraví starším lidem, kteří se na krále těší apod.

Králové letos byli: Nela Adamcová, Žaneta Kolmanová, Tomáš Vlk, Adélka a Julinka Čermákovy, Anička Lavičková, Klárka a Péťa Doskočilovi, Honza Vaníček, David Sabol a Tonda, Lojzík a Vašík Brožovi.

Vedoucí byli: Eliška Tichá, Marie a Magdaléna Zámostných

V Zahrádkách se vybralo celkem 6 517 Kč a v Horních Dvorcích 930 Kč.

Chtěla bych poděkovat především Vám, milí králové a vedoucí skupinek, kteří jste během koledování obětavě snášeli nevlídné počasí a jsem si vědoma, že bez Vaší pomoci by se Tříkrálová sbírka v našem regionu možná vůbec nekonala. Obrovský dík za to všechno, velmi si toho vážím.

Děkuji ale také Vám všem, kterým není lhostejný osud druhých lidí, kteří jste přispěli jakoukoli finanční částkou, kteří jste nám – králům a vedoucím – prostě otevřeli nejen dveře, ale i svá srdce …

Magdaléna Zámostná, koordinátorka TS

Datum vložení: 14. 2. 2024 9:04
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2024 9:07
Autor: Eliška Čermáková

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: