Obec Zahrádky
Zahrádky okr. Jindřichův Hradec

V neděli 12. května zveme všechny spoluobčany do Zahrádek na náves, kde se bude konat pouť. Atrakce pro děti, občerstvení i stánky zajištěny.

My v tom Jihočechy nenecháme II

Obec Zahrádky je zapojena do dotačního programu Jihočeského kraje s názvem "My v tom Jihočechy nenecháme II"
Příspěvek Jihočeského kraje a Obce Zahrádky k podpoře rodin s dětmi a poživatelům důchodu s přihlédnutím k aktuální ekonomické situaci a razantně se zvyšujícím nákladům rodinných rozpočtů.

Zahrádky se zapojily do dotačního programu kraje. Podpora je určena rodinám s malými dětmi a seniorům

Jihočeský kraj spustil dotační program s názvem "My v tom Jihočechy nenecháme II", který má pomoci rodinám s dětmi a seniorům. To, že se i Zahrádky do programu zapojí, rozhodli zastupitelé na svém jednání 1. září. Obecní úřad bude žádosti o příspěvek přijímat a administrovat. Obec také polovinu příspěvku pro seniory přímo i zaplatí.

Kdo má na příspěvek nárok?

I. Podpora rodin s dětmi do 3 let věku a rodin s dětmi pobírající příspěvek na péči na děti do 8 let věku

Podpora je určena pro děti s trvalým pobytem v Zahrádkách, a to do dovršení 3 let věku nebo pobírající příspěvek na péči do dovršení věku 8 let. Podmínkami přiznání podpory je pobírání přídavku na dítě nebo příspěvku na bydlení. Nárok na podporu mají také ty rodiny, které mají čistý měsíční příjem připadající na člena domácnosti ve výši maximálně 13 000 Kč. Výše podpory je potom 4000 Kč na jednotlivce.

II. Podpora pro poživatele starobního a invalidního důchodu

Podpora je určena pro osoby s trvalým pobytem v Zahrádkách, které jsou poživateli starobního, vdovského nebo invalidního důchodu, které pobírají důchod v maximální výši 16 000 Kč. Pokud osoba žije ve společné domácnosti se svým partnerem, manželem, druhem, případně dalšími spolužijícími osobami a jejich příjem připadající na člena společné domácnosti činí včetně důchodu a dalších jiných příjmů v součtu maximálně 12 000 Kč. Výše podpory je stanovena pro poživatele důchodu, kteří žijí samostatně, 4000 Kč a pro poživatele důchodu, kteří žijí ve společné domácnosti, 3000 Kč na každého člena společné domácnosti, který je podporovaným poživatelem důchodu.

Pokud spadáte do jedné z uvedených kategorií, můžete si o příspěvek zažádat na obecním úřadě, kde vám také budou poskytnuty další informace a kde bude žádost a další potřebné dokumenty připraveny k vyzvednutí. Úřední hodiny jsou každé pondělí od 16:00 do 19:00.

Více informací na www.myvtomjihocechynenechame.cz

Termín pro podání žádosti: Vyplněné žádosti s povinnými přílohami bude Obecní úřad Zahrádky přijímat do 14. 11. 2022 do 19:00. Jakákoliv žádost obdržená po konečném termínu nebude zpracována.

Datum vložení: 5. 9. 2022 13:44
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2022 14:02
Autor: obec Zahrádky

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: